ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3876169
*
nr 387 6169
Spegel
Funkis, etsad dekor, höjd: 102
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 23:12:30
1
300 kr
20/11 12:50:22
2
500 kr
21/11 00:51:26
3
800 kr
21/11 13:35:16
4
750 kr
21/11 13:36:15
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor funkis spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 387 6169
Spegel
Funkis, etsad dekor, höjd: 102
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 23:12:30 | 1 | 300 kr |
20/11 12:50:22 | 2 | 500 kr |
21/11 00:51:26 | 3 | 800 kr |
21/11 13:35:16 | 4 | 750 kr |
21/11 13:36:15 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor funkis spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27